TRENINGI – za co płaci rodzic?

TRENINGI – za co płaci rodzic?

Poruszymy dziś ważny i często dość dyskusyjny temat między rodzicem a trenerem.

Szkoły tańca różnią się bardzo od codziennej szkoły publicznej, do której uczęszczają nasze dzieci od podstawówki aż po liceum.

Szkoły tańca są szkołami sportowymi, czyli inaczej klubami, które przygotowują młodych sportowców do konkretnych zawodów.

Jeżeli szkoła tańca, do której posyłasz swoje dziecko nosi nazwę “Klub Miłośników Tańca” i nie jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Tanecznym lub Federacji Tańca Sportowego, to faktycznie mamy tu do czynienia z nauką tańca hobbistycznego.

Jeśli jednak świadomie zapisujemy dziecko/nastolatka do Szkoły Tańca, w której treningi odbywają się regularnie, z dużą częstotliwością (kilka razy w tygodniu), a w ciągu roku organizowane są zgrupowania, czyli tzw. obozy, warsztaty kilkugodzinne oraz lekcje indywidualne, a dziecko regularnie reprezentuje Szkołę na Ogólnopolskich Turniejach, to oznacza, że dziecko jest czynnym młodym sportowcem. Wiąże się to wtedy z pewnymi zasadami.

Drogi Rodzicu – zanim przestraszysz się ciężkich treningów czy obozów sportowych, na które uczęszcza Twoje dziecko, najpierw porozmawiaj ze swoją pociechą, upewnij się czy to, co robi sprawia mu przyjemność, satysfakcję i czy jest jego pasją – bo to chyba jest najważniejsze, prawda?

Wbrew pozorom młody człowiek bardzo lubi wysiłek, a sport sprawia ogromną przyjemność.

Poza tym w sportowych szkołach drogi Rodzicu płacisz dodatkowo za dyscyplinę, wychowanie i wdrażanie podstawowych zasad pracy w grupie.

Podczas treningów wymagamy aby Twoja pociecha szanowała druga osobę – partnera/partnerkę, kolegów i trenerów.

Uczymy posłuszeństwa, czyli inaczej szacunku do autorytetu trenera/wychowawcy/nauczyciela.

Oczywiście oprócz tego najważniejszym aspektem jest kultura fizyczna – zdrowe, zadbane i wysportowane ciało dzięki odpowiednim ćwiczeniom, uruchomione mięśnie, stawy, rozciągnięte ścięgna, piękna prosta i nienaganna postawa, wdrożone podstawy zdrowego odżywiania się i dbania o siebie.

Drogi Rodzicu podczas treningów i obozów uczymy Twoje dziecko jak wygrywać i jak przegrywać honorowo zawody. Motywujemy i dopingujemy naszych zawodników.Pracujemy nad umysłem, wzmacniamy i tłumaczymy jak radzić sobie z problemami.

Uczymy, że aby zostać mistrzem w swojej kategorii, należy ciężko i sumiennie pracować – nic nie jest za darmo.

Drogi Rodzicu – największym sukcesem tego artykułu będzie Wasza rozmowa z dziećmi, upewnienie się czy jest tak, jak wyżej wspomniano.

Czasem faktycznie sport i rywalizacja nie jest dla każdego. Rozmawiajmy więc i komunikujmy się na bieżąco.

 

Trenerzy Szkoły Tańca Sparta Opole

 

Zostaw odpowiedź