Obuwie zmienne !

Na naszych zajęciach tanecznych, we wszystkich grupach wiekowych – od najmłodszych dziecięcych grup, poprzez kursy tańca, grupę sportowa czy seniorów – wymagamy obuwia zmiennego!

Celem zmieniania obuwia jest przede wszystkim HIGIENA! Uważamy, że jest to sprawa jak najbardziej oczywista i na czasie, aby dbać o zdrowie i czystość! Brud przyniesiony z ulicy – błoto, przyklejone do podeszew gumy do żucia, papierki lub fragmenty innych ciał obcych (!) są siedliskiem zarazków i bakterii (aż na samą myśl przechodzi gęsia skórka)! Niejednokrotnie zdarza się, że niektórzy tancerze ze względu na obolałe stopy lub kontuzje trenują na naszej sali w skarpetkach lub boso – miejmy to na uwadze, kiedy będziemy chcieli wkroczyć na parkiet w brudnych i zanieczyszczonych butach!

Drugi cel zmiany obuwia to BEZPIECZEŃSTWO! Wniesiony piasek jest materiałem bardzo poślizgowym. Większość naszych uczniów posiada profesjonalne obuwie taneczne, które spod spodu wykończone jest zamszem. Tancerze bardzo dbają o zamsz, czyszcząc go specjalnymi szczoteczkami i preparatami. Zamsz w zetknięciu z piaskiem jest bardzo podatny na poślizgi! Poza tym bardziej zaawansowani tancerze ćwiczą trudne choreografie, ewolucje, obroty i dynamiczne figury – wtedy potrzebna jest dobra przyczepność z parkietem i brak poślizgu. Niestety w naszej Szkole mieliśmy już kilka wypadków spowodowanych właśnie poślizgnięciem przez wniesiony piasek – skutkiem było podbite i obtarte oko, złamana kość stopy i skręcony nadgarstek!

Kolejnym celem, dla którego powinniśmy zmieniać obuwie jest po prostu SZACUNEK! Szacunek do czyjejś pracy, ponieważ parkiet jest myty i czyszczony co dwa dni przez naszych podopiecznych i niejednokrotnie przez naszych trenerów również! Kolejne to szacunek do czyjejś własności – parkiet niszczy się od brudu i zarysowań, są to oczywiście mikro zniszczenia, ale jak policzymy ilość naszych wszystkich uczniów, częstotliwość prowadzonych zajęć i długość ich trwania przez 20 lat (tyle już prowadzimy zajęcia na naszej sali) to zniszczenia robią się ogromne! Odnośnie szacunku do czyjejś własności, możemy wymienić również  profesjonalne obuwie naszych tancerzy – cierpi ono mocno, kiedy ma styczność z szorstkimi elementami, takimi jak piasek. A trzeba nadmienić, że każda para butów tanecznych cenowo sięga minimum 200 PLN, a niejednokrotnie tancerze inwestują w buty rzędu 600 PLN.

Bardzo będziemy wdzięczni wszystkim naszym Uczniom – dzieciom, początkującym kursantom, młodzieży, seniorom, parom na pierwszy taniec, za okazany szacunek i zrozumienie!

Pozostaw odpowiedź