Obuwie zmienne !

Na naszych zajęciach tanecznych, we wszystkich grupach wiekowych – od najmłodszych dziecięcych grup, poprzez kursy tańca, grupę sportowa czy seniorów – wymagamy obuwia zmiennego!

Celem zmieniania obuwia jest przede wszystkim HIGIENA! Uważamy, że jest to sprawa jak najbardziej oczywista i na czasie, aby dbać o zdrowie i czystość! Brud przyniesiony z ulicy – błoto, przyklejone do podeszew gumy do żucia, papierki lub fragmenty innych ciał obcych (!) są siedliskiem zarazków i bakterii (aż na samą myśl przechodzi gęsia skórka)! Niejednokrotnie zdarza się, że niektórzy tancerze ze względu na obolałe stopy lub kontuzje trenują na naszej sali w skarpetkach lub boso – miejmy to na uwadze, kiedy będziemy chcieli wkroczyć na parkiet w brudnych i zanieczyszczonych butach!

Drugi cel zmiany obuwia to BEZPIECZEŃSTWO! Wniesiony piasek jest materiałem bardzo poślizgowym. Większość naszych uczniów posiada profesjonalne obuwie taneczne, które spod spodu wykończone jest zamszem. Tancerze bardzo dbają o zamsz, czyszcząc go specjalnymi szczoteczkami i preparatami. Zamsz w zetknięciu z piaskiem jest bardzo podatny na poślizgi! Poza tym bardziej zaawansowani tancerze ćwiczą trudne choreografie, ewolucje, obroty i dynamiczne figury – wtedy potrzebna jest dobra przyczepność z parkietem i brak poślizgu. Niestety w naszej Szkole mieliśmy już kilka wypadków spowodowanych właśnie poślizgnięciem przez wniesiony piasek – skutkiem było podbite i obtarte oko, złamana kość stopy i skręcony nadgarstek!

Kolejnym celem, dla którego powinniśmy zmieniać obuwie jest po prostu SZACUNEK! Szacunek do czyjejś pracy, ponieważ parkiet jest myty i czyszczony co dwa dni przez naszych podopiecznych i niejednokrotnie przez naszych trenerów również! Kolejne to szacunek do czyjejś własności – parkiet niszczy się od brudu i zarysowań, są to oczywiście mikro zniszczenia, ale jak policzymy ilość naszych wszystkich uczniów, częstotliwość prowadzonych zajęć i długość ich trwania przez 20 lat (tyle już prowadzimy zajęcia na naszej sali) to zniszczenia robią się ogromne! Odnośnie szacunku do czyjejś własności, możemy wymienić również  profesjonalne obuwie naszych tancerzy – cierpi ono mocno, kiedy ma styczność z szorstkimi elementami, takimi jak piasek. A trzeba nadmienić, że każda para butów tanecznych cenowo sięga minimum 200 PLN, a niejednokrotnie tancerze inwestują w buty rzędu 600 PLN.

Bardzo będziemy wdzięczni wszystkim naszym Uczniom – dzieciom, początkującym kursantom, młodzieży, seniorom, parom na pierwszy taniec, za okazany szacunek i zrozumienie!

Pozostaw odpowiedź

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.